MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

LIL DICKY

OPIS

David Andrew Burd znany jako Lil Dicky to amerykański raper i komediant. Rozgłos zyskał komponując utwór „Ex-Boyfriend” który w ciągu 24 godzin osiągnął ponad milion wyświetleń na platformie YT! Debiutancki album Professional Rapper w którego produkcji udział brał Chris Brown a kawałek pt. „Freaky Friday” stał się światowym hitem!

Autor wielu platynowych przebojów – Lil Dicky, wydaje nowy, specjalny singel „Earth”.

Utwór powstał na zbliżające się Święto Ziemi, które odbywa się w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia br. Wydanie singla ma charakter charytatywny. Wpływy uzyskane ze sprzedaży utworu oraz wideo „Earth” będą wspierały organizacje zajmujące się ochroną środowiska i rozwiązywaniem problemów klimatycznych.

Do akcji przy nagraniu singla „Earth” dołączyła cała plejada gwiazd m.in. Justin Bieber, Ariana Grande, Halsey, Zac Brown, Brendon Urie, Hailee Steinfeld, Wiz Khalifa, Snoop Dogg, Kevin Hart, Adam Levine, Shawn Mendes, Charlie Puth, Sia, Miley Cyrus, Lil Jon, Rita Ora, Miguel, Katy Perry, Lil Yachty, Ed Sheeran, Meghan Trainor, Joel Embiid, Tory Lanez, John Legend, Psy, Bad Bunny, Kris Wu, Backstreet Boys i Leonardo DiCaprio. Wszyscy wcieli się również w postacie bohaterów animacji w wideoklpie do tego utworu.

„Earth” został wyprodukowany przez Benny’ego Blanco oraz Cashmere’a Cata, którzy wraz z Nigelem Tierney’em ze studia RYOT, odpowiedzialni byli również za wideoklip.

Utwór powstał przy współpracy z fundacją Leonarda DiCaprio, która zaangażowana jest w ochronę środowiska i klimatu (https://www.leonardodicaprio.org/).

 

Wideo dostępne pod LINKIEM

„Tak jak wiele innych osób, nie miałem do końca pojęcia że Ziemi dzieje się coś złego, nie zdawałem sobie sprawy jak poważny jest kryzys klimatyczny i że ludzkość kompletnie go ignoruje.” – mówi Dicky. „To jest szalone, jeśli teraz się nie zjednoczymy i nie zadbamy o zmianę naszych zachowań, Ziemia już wkrótce stanie się miejscem niezdatnym do życia. Dlaczego tak długo zajęło mi uświadomienie sobie tego? Teraz myślę że o tej sprawie powinno mówić się nieprzerwanie. Chciałem więc zrobić coś niesamowitego, coś wielkiego o czym wszyscy by mówili, aby uświadomić cały świat że musimy zrobić coś teraz albo nigdy! Uratujmy Ziemię!”

We współpracy z Leonardo DiCaprio Foundation (LDF), wpływy ze sprzedaży utworu, wideo, zostaną przekazane na organizacjom na cele charytatywne, ochrony środowiska i rozwiązywania problemów klimatycznych. Te organizacje promują politykę energii odnawialnej, chronią zagrożone gatunki zwierząt oraz wspierają rolnictwo regeneracyjne; są to organizacje takie jak: Quick Response Fund for Nature, the Shark Conservation Fund, the Solutions Project, the Global Greengrants Fund oraz Carbon Cycle Institute.

The One Earth Initiative:

3Dar

Iconic Engine:

SB Projects:

 

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

PR & marketing w Polsce Dream Music: www.dreammusic.pl