MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

MANDO DIAO

OPIS

W Polsce, szerszej publiczności Mando Diao dali poznać się w 2010 roku  jako jeden z zespołów w „line-upie”  Open’er Festival. „Rockandrollowcy ze Szwecji nie oszczędzali się na scenie, zagrali bardzo udany koncert” – ta i inne, podobne recenzje pojawiły się po występie piątki Szwedów na festiwalu w Gdyni.
Od tamtego czasu minęło już prawie siedem lat; w dyskografii grupy pojawiły się kolejne albumy: Infruset (2012) i Aelita (2014).

W tym roku, Mando Dio wydaje swój ósmy longplay pt. „Good times” (wyd. BMG Rights), pierwszy bez Gustafa Noréna, wokalisty i gitarzysty, który pożegnał się z kolegami w ubiegłym roku – był jednym ze współzałożycieli grupy.

Mando Diao powstali w 1999 roku w Borlänge. Ponoć nazwa zespołu pojawiła się we śnie jednego z muzyków – Björna Dixgårda i…. tak ten sen trwa już prawie 20 lat. Muzycznie? Alternatywnie i rockowo. Znakomici na scenie. Obecnie w trasie po Europie, promują swoją najnowszą płytę „Good Times”. Na pierwszy singel z nowego albumu, który właśnie trafia do polskich stacji radiowych, Mondo Diao wybrali utwór „Shake”.

Więcej o Mando Diao: https://www.facebook.com/mandodiaomusic, http://www.mandodiao.com/tour/

Album „Good Times” dostępny (digital): https://mandodiao.lnk.to/GoodTimes

Dystrybucja albumu Mando Diao „Good times” (BMG) w Polsce – Warner Music Poland (www.warnermusic.pl) – premiera: 12 maja 2017

Wideoklip do singla „Shake”: