MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

PER GESSLE

OPIS

Per Gessle

(Roxette)

z nowym, solowym albumem

„Small Town Talk”

 To nowy rozdział w karierze jednego z najbardziej utytułowanych autorów muzyki ostatnich dekad. Jako główny kompozytor Roxette, Per Gessle stworzył m.in. „The Look”, „Listen To Your Heart”, „It Must Have Been Love”, „Joyride” oraz „How Do You Do!”.

Niestety, od kiedy Marie Frederiksson, zmuszona przez ciężką chorobę, do zawieszenia jakiejkolwiek działalności estradowej, Per znalazł się w niespodziewanej sytuacji, którą wykorzystał, odnajdując się na nowej muzycznej ścieżce.

Jesienią 2016 roku, Gessle wyruszył do studia Blackbird w Nashville razem z dawnymi kompanami: Christofferem Lundqvistem, Clarencem Ofwermanem, Andersem Herrlinem i Heleną Josefsson. Powodem pobytu w Nashville była szansa współpracy z artystami z tak zwanego „Music City”: Dan Dugmore (gitara hawajska i rezofoniczna), Mickey Raphael (harmonijka), Suart Duncan (skrzypce), Jessica S (wokal) i Savannah Church of The Church Sisters (dwa wokale). Wszyscy uczestniczyli m.in. w trasach i podczas produkcji albumów Alison Krauss, Dwighta Yoakomy, Dolly Parton oraz Lindsy Ronstadt.

„Weszliśmy tam z otwartymi umysłami i szczątkowym akustycznym demo, żeby zobaczyć co wyjdzie z naszego spotkania w Nashville. Zrodziła się magia! Niektóre chwile w studio wywoływały prawdziwe dreszcze”, mówi Gessle.

„Dodatkowo, nagrania okazały się pomieszaniem tradycyjnej szwedzkiej muzyki z  tzw. nowoczesną „americaną”. Moja praca brzmiała dość egzotycznie dla amerykańskich uszu. Nikt nie był w stanie odpowiedzieć, co czyniło tę różnicę, ale dzięki temu stworzyliśmy własny styl.”

„Czułem, że potrzebuję pomocy z zewnątrz, i Sharon Vaughan, członkini Country Music Hall of Fame, zgodziła się. Tekst jest bardzo ważną częścią tego albumu. To magiczne połączenie pomiędzy słowem i muzyką nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.”

Wisienką na torcie było zaproszenie Nicka Lowe’a do zaśpiewania w duecie na tytułowej ścieżce.

„Small Town Talk” to nowa i fascynująca przygoda artysty, który raz za razem nie unika na swojej drodze wyzwań. Pod szyldem „Per Gessle’s Roxette” rozpocznie się jesienią europejska trasa; pierwszy koncert Per zagra w Hamburgu, 11 października, a 21 pojawi się na scenie warszawskiej „Stodoły” (szczegóły na stronie organizatora: www.livenation.pl).

Warto zaznaczyć, że na występach Pera Gessle, nie zabraknie przebojów Roxette. „Ponieważ Marie nie jest w stanie  występować, wszystkie te piosenki po prostu zbierałyby kurz” – mówi Per. „Marie oczywiście jest niezastąpiona!” – dodaje – „Ale ona przesyła wszystkim swoje błogosławieństwa, i oboje uważamy, że może to być świetny sposób, aby zachować świeżość tych piosenek, grając je z nieco innym akcentem przed tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, którzy śledzą nas od wielu lat.” Gessle podkreśla, że ​​zespół jest w stanie zachować wszystkie aspekty muzyki Roxette; od popowych riffów po wielkie ballady, które wciąż są na obecne na całym świecie. Gessle obiecuje także, że na koncertach nie zabraknie kilku muzycznych niespodzianek!

Track lista albumu „Small Town Talk”:

 1. There’s A Place
 2. The Finest Prize /feat Helena Josefsson
 3. Small Town Talk /feat Nick Lowe
 4. Simple Sound
 5. Far Too Close /feat Savannah Church
 6. Hold On My Heart /feat Helena Josefsson
 7. No One Makes It On Her Own /feat Helena Josefsson
 8. Being With You
 9. It Came Too Fast
 10. Name You Beautiful /feat Helena Josefsson
 11. For The First Time /feat Helena Josefsson
 12. One Of These Days
 13. Rudy & Me /feat Jessica S

 Produced by Christoffer Lundquist + Per Gessle for Elevator Entertainment

Wydawca – BMG: www.bmg.com
Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl