MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

RUFUS WAINRIGHT

OPIS

Rufus Wainwright to amerykańsko-kanadyjski wokalista i kompozytor. W 1998 roku jego pierwszy album został okrzyknięty najlepszym debiutem roku przez magazyn „Rolling Stone”. Kariera Rufusa szybko się rozwinęła, współpracował m.in. z takimi artystami jak: Elton John, Robbie Williams czy Paul Simon. Nagrywał utwory do programów telewizyjnych, a także filmów (Shrek, Rodzinka Robinsonów, Aviator).

W 2015 roku artysta wydał własną wersję opery „Prima Donna”, a w 2016 roku specjalny album „Tak All My Loves: 9 Shakespeare Sonnets” – który jest adaptacją sonetów Williama Shakespeare’a. Krążek został wydany z okazji celebracji 400-setnej rocznicy śmierci pisarza.

W kwietniu 2020 roku odbyła się premiera nowego albumu Rufusa „Unfollow The Rules”. Inspirowany jest on dzieciństwem artysty, jego małżeństwem, doświadczeniem przyjaźni, miłości oraz straty, a stylistycznie nawiązuje do… czasów średniowiecza! Ukazuje autora na rozstaju dróg, rozliczającego się z burzliwą przeszłością, ale także przedstawia go jako dojrzałego muzycznie kompozytora, który po latach nauczył się czerpać wiele radości z życia. Krążek ten jest więc również swoistego rodzaju celebracją!

 

rufuswainwright

Wydawca –BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce–Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce –Dream Music: www.dreammusic.pl