MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

STEFANIE HEINZMANN

OPIS

Stefanie Heinzmann po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowała się w 2008 roku. Wygrała wtedy talent show ‘TC total’  w programie Stefana Raaba na niemieckim ProSieben. Stefanie stała się topową artystką sceny popowej w Niemczech, zdobyła wiele platynowych płyt i gold awards oraz nagród takich jak the ECHO, the Swiss Music Award, the Kid’s Choice Award oraz the 1Live Krone , zagrała mnóstwo koncertów oraz współpracowała z gwiazdami światowej klasy takimi jak: Tower of Power, Joss Stone, Lionel Richie i Ronan Keating. Wzięła również udział jako juror w programie “Popstar” oraz “The Voice of Switzerland”.

Co się stanie gdy jeden z najlepszych głosów Europy spotka się z najlepszym popowo-danceowym artystą? Odpowiedź jest prosta – automatyczny przebój! Oto mamy „Build A House” Stefanie Heinzmann i Alle Farben. Raz go usłyszysz i już nie wyjdzie Ci z głowy. Idealne powiązanie melodii, które sprawdzi się w radiu, klubie, podróży czy w domu.

To wyjątkowe wydarzenie dla Stefanie.  Ostatnie nagranie Heinzmann wyszło trzy lata temu i pozwoliło jej podróżować po całym świecie ze swoim zespołem. Stała się w tym czasie rozpoznawalna. „Teraz zrobiliśmy ścieżkę w stylu electro!”, śmieje się Stefanie. Nie soul, nie funk – to popowa piosenka. „Niektórzy będą tym zaskoczeni, ale my, jako artyści, z ekscytacją poszukujemy nowych wrażeń”.

Wszystko zaczęło się kiedy Heinzmann przyniosła swoją piosenkę „Build A House” na sesję z Fransem Zimmerem, znanym jako . Zimmer powiedział, że talent wokalny Stefanie „zmiótł go z nóg”. „Próbowałem kiedyś pracować z innymi wokalistami i nic z tego nie wyszło”, przyznaje Frans. Wtedy przyszła Stefanie. „Posiada wszechstronny głos, taki który nie wchodzi w cliché.” Wiedziała czego „Build A House” potrzebuje i zrobiła to. „Wolę śpiewać głośno i wysoko, ale ta piosenka wymagała czegoś innego  – elegancji w popowym stylu”.

„Build A House” („Zbudować dom”) nie jest dosłownie o wznoszeniu budynku. „Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna”, tłumaczy Heinzmann. „Jest o dojrzewającym związku. Dwójka ludzi, którzy spotkali się, i których wzajemnie zaufanie pozwoliło im przestać ukrywać swoje słabości. Właśnie wtedy tworzy się wspólny fundament”. Dom jest budowany, cegła po cegle, aż powstanie zamek. „In the loudest storm we can be so proud / Cause it won’t break down”. – ”Słabość, którą mam do tej piosenki sprawiła, że Fransowi było tak łatwo z nią pracować”, mówi Stefanie. „Wiedziałam, że jego talent nada jej nowe znaczenie. Cieszę się, że kolaboracja z Alle Farben da piosence rozgłos, na który zasługuje”.

W trakcie procesu nagrywania muzyki oraz teledysku, Stefanie i Allen Farben stali się zgranym duetem.  „To zwariowane”, mówi Frans Zimmer, „krótka, letnia sesja i już mamy piosenkę z wideo”. Stefanie chce więcej: „Wypuśćmy ją w świat i wrzućmy do radia!”.