MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

TAKIDA

OPIS

Takida powstali w 1999 roku w małym miasteczku Ånge w północnej Szwecji. Inspiracją dla nazwy zespołu była postać Gohei Takeda, pochodząca z japońskiej serii anim Nagarebishi Gin. Bardzo szybko stali się  jedną z najpopularniejszych skandynawskich grup rockowych. Na debiutancki, studyjny album musieliśmy czekać kilka lat; w 2006 roku pojawił się ich pierwszy krążek “…Make You Breathe”. Prawdziwy przełom nastąpił rok później wraz z wydaniem singla „Curly Sue”, który stał się mega hitem.

Od 2009 roku, zespół jest niekwestionowanym „headlinerem” wszystkich ważnych koncertów i festiwali w rodzimej Szwecji, a każdy występ live TAKIDY gromadzi tłumy wiernych fanów grupy.

Obecnie, Takida rozpoczęli swój plan podbicia reszty Europy.  „Teraz jesteśmy gotowi”– mówi wokalista i autor tekstów, Robert Pettersson. Podpisali nowy kontrakt płytowy ze skandynawskim BMG i wydali swój pierwszy singel pt. „Master”, który właśnie trafia do polskich radiostacji.

Kolejny singel planowany jest na luty 2019 r., a cały album jeszcze przed przyszłorocznymi wakacjami.  Będzie to ich siódmy longplay w dyskografii.

Pierwsza część trasy koncertowej TAKIDY rozpoczęła się w listopadzie i potrwa do końca bieżącego roku. Zespół, w ramach obecnego tournée, pojawi się 4 grudnia w krakowskim ZAŚCIANKU! – szczegóły na stronie klubu: https://www.klubzascianek.pl/

Wydawca: BMG Music Scandinavia AB

PR & Marketing w Polsce: Dream Music

Wideoklip do singla „Master”: