ZNAJDŹ NAS NA:

A-WA Z WIDEO DO SINGLA „HANA MASH HU AL YAMAN”

OPIS

Jemeńsko-izraelskie trio sióstr Haim publikuje kolejny klip! Singel „Hana Mash Hu Al Yaman” pochodzi z ich drugiego studyjnego albumu „BAYTI FI RASI” (My Home is in My Head) i jest inspirowany utworem „America”  z popularnego West Side Story. W miejsce konfliktu Amerykanów z mieszkańcami Portoryko mamy jemeńskich imigrantów oraz Żydów z Bliskiego Wschodu. 

Utwór inspirowany jest prawdziwą historią prababki sióstr z jemeńskiego trio. Podczas operacji „Latający Dywan” została deportowana do Izraela. Jako jemeńka Żydówka musiała mieszkać w mieście z namiotów a jej radacy traktowani byli jak ludzie gorszej kategorii. Tekst ściśle nawiązuje do techniki call and response (zawołanie i odpowiedź) ze wspomnianego utworu „America”.

Where will I make a home?

(You have a tent for now)

Or at least a small shack

(Along with four other families)

Wideoklip został wyprodukowany wyreżyserowany i wyprodukowany przez siostry Haim oraz młodego producenta Omera Ben-Davida. Obrazki nagrano w Tel Awiwie.

A-WA rozkoszuje się granicami gatunkowymi. Dynamiczna elektronika, hipnotyzująca harmonia, popowy mainstream połączony z hip- hopowym beatem. Zespół osiągnął światowy rozgłos wraz ze swoim debiutanckim singlem „Habib Galbi” (Love Of My Heart). Nakręcony na pustyni teledysk zdobył błyskawicznie popularność, i cieszy się 12 milionami odtworzeń. Debiut z 2016 roku „Habib Galbi”, ugruntował folkowe jemeńskie piosenki jako pastisz w popowej stylistyce, z cechami indie rapu, i w aranżacji electro, krytykując porządek społeczny w którym musiała żyć ich legendarna prababka Rachel. Takie połączenie przyciągnęło NPR (National Public Radio w Stanach Zjednoczonych) które przyznało – „Zamiast wiernie odtwarzać muzykę przodków, A-WA przenosi folklor w zupełnie nowy wymiar.”

Oficjalny remix utworu „Habib Galbi” którego autorem jest Pitbull dostępny pod LINKIEM

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl