MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

KAREN O & DANGER MOUSE

OPIS

Od momentu rozpoczęcia kariery Karen O konsekwentnie udowadnia że jest jednym z najbardziej różnorodnych, oryginalnych, a zarazem wpływowych artystów na świecie. Frontmanka zespołu Yeah Yeah Yeahs, swoją muzyką już zainspirowała generację, i jest uważana za integralną część tego, co dziś nazywamy erą odrodzenia rocka. Współpracowała z takimi muzykami jak: The Flaming Lips, Santigold, Trent Reznor, David Lynch, The Swans, i nagrała kilkanaście utworów do filmów, uznanych przez krytyków. Oryginalne kompozycje takie jak Where The Wild Things Are z 2009 roku oraz Her z 2013 roku, zostały nominowane do nagrody Grammy w kategorii: Best Song Written for a Motion Picture, Television or Other Visual Media oraz nominację do  Oscara i Golden Globe. W 2014 roku wydała solowy album zatytułowany Crush Songs. Ostatnio Karen O współtworzyła album MILANO, z włoskim kompozytorem muzyki filmowej Daniele Luppim. Współpracuje także z nowojorskim zespołem Parquet Courts.

Ostatnio Karen O pracuje z Dangerem Mousem  nad nowym albumem. „Woman”- to kolejny singel z nadchodzącego krążka. Można go posłuchać TUTAJ.

„Lux Prima”, bo tak nazywa się nowy krążek, jest pierwszym wydaniem Karen O i legendarnego Dangera Mouse’a, od czasów Yeah Yeah Yeahs, którego Karen była frontmanką. Artyści spotkali się już w 2007 roku aby omówić kwestię współpracy, lecz życie prywatne i kariera potoczyły się w innych kierunkach. Dopiero w 2015 roku temat wspólnego nagrania odżył. Karen była wtedy w ciąży. Po narodzinach syna udała się z Mousem do studia, bez większego planu, jedynie z zarysem tego co chcą nagrać. Tak zaczęło powstawać „Lux Prima” .

Nowy krążek będzie dostępny w wersji digital, CD oraz gatefold LP w specjalnej sprzedaży u samej artystki. Wersja pre-order „Lux Prima” jest już dostępna TUTAJ. Ekskluzywną wersję LP z alternatywną kolorystyką będzie można zamówić w niezależnych sklepach w dniu premiery.

Oprócz wydania czterech albumów studyjnych z Yeah Yeah Yeahs, i jednego solowego – „Crush Songs”, Karen O została nominowana do nagrody Grammy za soundtrack „Where The Wild Things Are”. Za utwór „Her otrzymała nominację do Oscara. Zdobywcami nagrody Grammy z projektów Dangera Mouse’a są:  Gnarls Barkley, Broken Bells, Danger Doom znany z pracy z Adele, The Black Keys, Gorillaz, ASAP Rocky i innymi.

Premiera „Lux Prima” odbędzie się 15.03.2019.

KAREN O & DANGER MOUSE—LUX PRIMA
1. Lux Prima
2. Ministry
3. Turn The Light
4. Woman
5. Redeemer
6. Drown
7. Leopard’s Tongue
8. Reveries
9. Nox Lumina

https://karenomusic.com/

 

Wydawca – BMG: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl