MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

SIMPLE MINDS

OPIS

Simple Minds  „Walk Between Worlds” to pierwszy album z nowym materiałem od 2014 roku. Od premiery poprzedniej płyty, „Big Music” miną niedługo 4 lata. Był to album, który został okrzyknięty najlepszym materiałem zespołu od 30 lat.

„Walk Between Worlds” została wyprodukowana przez Simple Minds we współpracy z Andym Wrightem i Gavinem Goldbergiem, z którymi muzycy współpracowali przy poprzedniej płycie „Big Music” z 2014 roku. Na nowym albumie znajdzie się 8 premierowych utworów (łącznie 42 minuty). Wersja deluxe będzie zawierała 3 dodatkowe piosenki. Nowy longplay to dwie twarze zespołu. Pierwsza, wyraźna w singlach „Summer” i „The Signal And The Noise”,  to powrót do new wave dance grooves ery post-punkowej, czasów w których dorastali Jim Kerr i Charlie Burchill. Druga, bardziej filmowo-symfoniczna, reprezentowana kompozycją „Barrowland Star”, nagrana  z udziałem orkiestry w słynnym studiu Abbey Road.

Okładka nowego krążka została zaprojektowana przez brazylijskiego artystę, Heitora Magno, który w swoich pracach często posługuje się surrealistycznym montażem żywych, jaskrawych kolorów z czarno-białą fotografią. Obraz, który stworzył dla Simple Minds jest doskonałą ilustracją-symbolem metamorfozy zespołu. Główna postać na okładce to jakby młody Jim Kerr i jego ewolucja; można ją również interpretować jako powrót do czasów albumu „Sons and Fascination” (1981).

Simple Minds są klasycznymi, ale wyjątkowymi  przedstawicielami ery rocka latach 80. – artystów, którzy czerpiąc z siły post-punkowej fali, skonstruowali prawdziwy muzyczny Colossus, dodając do swoich kompozycji przebojowe refreny i celtycką duszę.

To już prawie 40 lat od ich debiutu. Ich muzyczne dziedzictwo jest czymś, z czego można być wyłącznie dumnym, a dzięki nowemu albumowi „Walk Between Worlds”, ich historia wciąż pisze się dalej.

Razem z premierą nowego krążka, Simple Minds wyruszają w trasę promującą płytę „Walk Between Worlds”, podczas której dadzą specjalne koncerty dedykowanych dla najwierniejszych fanów. Będą to wyjątkowe spotkania, składające się z trzech części: premierowe wykonania nowego albumu, wywiad z zespołem oraz specjalny set starych hitów Simple Minds z kilkoma niespodziankami!

Jim i Charlie określają się teraz jako „część teatralnego gangu muzyków”, któremu, według słów Jima, „bliżej jest do Sly & The Family Stone, niż do tradycyjnego męskiego rockowego bandu”.

W trasie pojawią się w składzie: Jim Kerr (wokal) i Charlie Burchill (gitara i klawisze), Cherisse Osei (perkusja), Catherine AD (chórki), Ged Grimes (bas), Gordy Goudie (multiinstrumentalista) i Sarah Brown (wokal).

***

Simple Minds – „Walk Between Worlds”

Wersja standardowa: 

 1. Magic
 2. Summer
 3. Utopia
 4. The Signal and The Noise
 5. In Dreams
 6. Barrowland Star
 7. Walk Between Worlds
 8. Sense Of Discovery

Wersja deluxe: 

 1. Magic
 2. Summer
 3. Utpia
 4. The Signal and The Noise
 5. In Dreams
 6. Barrowland Star
 7. Walk Between Worlds
 8. Sense Of Discovery
 9. Silent Kiss
 10. Angel Underneath My Skin
 11. Dirty Old Town (live)

Wydawca: BMG (http://www.bmg.com/uk/)

Dystrybucja w Polsce: Warner Music Poland (www.warnermusic.pl)

PR & marketing w Polsce: Dream Music (www.dreammusic.pl)