MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

SIMPLY RED

OPIS

Simply Red to legendarny, brytyjski zespół soulowy, powstały w 1983 roku w Manchesterze. Liderem zespołu, autorem tekstów i muzyki jest Mick Hucknall. Zadebiutowali albumem „Picture Book” w 1985. Na koncie Simply Red mają m.in. 10 singli, które osiągnęły TOP 10 brytyjskiej listy UK Singles Chart, podwójny #1 na amerykańskiej US Billboard Hot 100 z „Holding Back the Years” i „If You Don’t Know Me by Now”. Na brytyjskiej liście najlepiej sprzedających się albumów zespół Micka osiągnął pięciokrotnie najwyższą pozycję, a album z 1991 „Stars” stał się jednym z największych bestsellerów w historii UK Sales Chart!

„Blue Eyed Soul” to nowy krążek zespołu z Manchester, który trafił do sprzedaży 8 listopada 2019; jest to 12 album w 35-letniej karierze Simply Red. Album został nagrany w londyńskim British Grove Studios. Wszystkie utwory skomponował Mick Hucknall, a obowiązki producenta po raz kolejny spełnił Andy Wright, który współpracuje z zespołem od wielu lat.

Simply Red osiągnął łącznie ponad milliard odsłon na Youtube, sprzedał 60 milionów płyt na całym świecie, a ich albumy nadal cieszą się ogromną popularnością.

„W takim momencie mojej kariery mógłbym zdecydować się na nagranie mrocznego, refleksyjnego albumu, rozliczyć się z przeszłością. Wielu artystów w moim wieku to robi, lecz… Nie ja! Chciałem nagrać coś mocnego! Coś co poderwie publiczność. Chcę się po prostu dobrze bawić. – komentuje ukazanie się albumu „Blue Eyed Soul” sam lider, Mick Hucknall.

Tracklista Blue Eyed Soul”:

  1. Thinking of You
  2. Sweet Child
  3. Complete Love
  4. Take a Good Look
  5. Ring That Bell
  6. BadBootz
  7. Don’t Do Down
  8. Riding on a Train
  9. Chula
  10. Tonight

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce Dream Music: www.dreammusic.pl