MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

THE PRODIGY

OPIS

Upały wymagają  upalnych  utworów!

Hardcorowe temperatury potrzebują hardcorowych  dźwięków!

Kto mógł zatem przygotować lepszą ścieżkę dźwiękową na ekstremalnie słoneczne lato 2018, jak nie ONI?!

„Need Some1” to pierwsze muzyczne uderzenie THE PRODIGY zapowiadające nowy album!  Ten singel to muzyczna retro-futurystyczna bomba wypełniona ponadczasowym wokalem divy sceny house – Loleatty Holloway (znanej przede wszystkim z hitu „Ride On Time” grupy Black Box).

„Chciałem napisać coś wolnego, mające zwolnione, pewne siebie tempo, ale by było wciąż niepokojące” – wspomina Liam Howlett z THE PRODIGY, prezentując nowy singel razem z  wybuchowym klipem  nakręconym w Manili przez młodego filipińskiego reżysera, Paco Raterta. „Po przejrzeniu wielu teledysków, w głowie został nam tylko Paco. Jego filmy uderzyły mnie prosto w twarz: tak surowe i oryginalne! Wiedziałem, że był dla nas idealny! Klip do „Need Some1” ma w sobie niepowtarzalny styl; jest brutalny w swoim wyrazie! To coś, czego do tej pory sami nie widzieliśmy. Robienie wideo ma sens tylko wtedy, gdy możesz zrobić coś oryginalnego i ekscytującego” – podkreśla Liam.

„Need Some 1″ to prawdziwa salwa dźwięków, otwierająca nowy albumu THE PRODIGY – „No Tourists”! Longplay został wyprodukowany i zmiksowany przez Liama Howletta w jego studiu przy londyńskim Kings Cross. Praca nas płytą trwała ponad rok. „To album całego zespołu” – zaznacza Liam. I nie wątpliwości, bo Maxim i Keef Flint prezentują tu swoje legendarne umiejętności wokalne. Mimo kilku „featuringów” , na tym krążku gra przede wszystkim „Trójka z Prodigy”. To oni  wprowadzają burze dźwięków, łącząc starych i nowych fanów zespołu. To już dwie dekady, odkąd zmienili nieodwracalnie scenę muzyki elektronicznej epokowym albumem „The Fat Of The Land”. Dla zespołu, który sprzedał ponad 30 milionów płyt i zdobył mnóstwo nagród (m.in. dwa Brity, dwie nagrody Kerrang!, pięć nagród MTV, dwie nominacje do Grammy), „No Tourists” to kolejny rozdział i nowy poziom w karierze zespołu!

„Need Some1” pokazuje to, co w naszym zespole, kocham najbardziej: wszechstronność!” – mówi Howlett –  „Możemy wziąć z Keefem i Maximem każdą melodię i zrobić ją tak, że będzie zawsze nasza!” Nawiązując do przykładu z Holloway z Black Box, Liam dodaje – „W naszych utworach zawsze znajdziesz ten jeden element, który potrafi wskazać, skąd pochodzimy.” Na pytanie, jak brzmi nowy album, odpowiada: „Evil Rave. To brzmienie jest nasze!”.

No Tourists’ będzie dostępny  w formie cyforwej, na nośnikach: CD, kaseta magnetofonowa,  podwójny winyl.  Ekskluzywne wydanie (limitowana edycja) podwójnego Gatefold Clear winylu dostępne będzie wyłącznie na stronie zespołu.

Przed-sprzedaż  ‘”No Tourists”https://theprodigy.lnk.to/NoTouristsPR

The Prodigy na  Facebook | Instagram | Twitter

http://theprodigy.com/

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

 

fot. (c) 2018_Matthias Hombauer/BMG Rights