MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

TINA DICO

OPIS

W swojej karierze, już pięciokrotnie jej albumy znajdywały się na 1. miejscu list sprzedaży w Danii. Współpracowała m.in. z Danish National Chamber Orchestra. Po przeprowadzce do Londynu nagrywała z brytyjskim duetem ZERO 7. Później postanowiła przeprowadzić się na Islandię, gdzie obecnie mieszka.

Jej twórczość mocno nawiązuje do folkowych korzeni. Nigdy o nich nie zapomniała. „Tu nie ma się jak ukryć. Po prostu, człowiek i piosenka.” – zaznacza. Kiedy miała 15 lat, dołączyła do swojego pierwszego zespołu. Pogłębiające się zainteresowanie muzyką sprawiło, że zaczęła uczęszczać do duńskiego Royal College of Music. Jedne z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, na które chętnie uczęszczała, obejmowały udział w  tzw. „talent shows” (konkursach talentów nadawanych przez duńską telewizję. Obecność w TV szybko sprawiła, że młoda Tina dostała pierwsze propozycje kontraktów od wytwórni płytowych, ale zmęczona przedłużającymi się formalnościami, postanowiła… wydać swój debiutancki album na własną rękę!

Obecnie jej solowa kariera, duńskiej wokalistki z siedzibą w Reykjaviku, trwa już 17 lat, z dziesięcioma longplayami na koncie, w tym z pięcioma nr 1 na listach sprzedaży!

„FASTLAND” to nowy album, który pojawi się 28 września br., cztery lata po „WHISPERS” – krążka, który po raz piąty zabrał ją na pierwsze miejsce bestsellerów w Danii.

Longplay zapowiada singel „Fancy”.

„Fancy” to w zasadzie piosenka o współczesnym materializmie – naszej miłości do posiadania i pogoni za „luksusem”. Sprzeciwiając się takiemu podejściu do życia, utwór Tiny Dico niesie przesłanie jak możemy uciec od namacalnych, materialnych rzeczy, by czuć się akceptowanym, spełnionym i bezpiecznym, niezależnie od stanu posiadania!

Na początku swojej artystycznej drogi, Tina nigdy nie dbała o swój stan materialny. Żyła na walizkach, w ciągłym ruchu. W sumie, jedyne co towarzyszyło jej w podróży po świecie były: akustyczna gitara i jej piosenki.

W miarę, gdy dorastała i stawała się starsza, zaczęła zauważać wyraźne zmiany w sobie i otaczającym ją świecie; tę rosnącą obsesję na punkcie posiadania „właściwych rzeczy”, by móc wyróżnić się wśród innych, by poczuć się bezpieczniej, bardziej akceptowanym, przekonanym o pełni kontroli nad wszystkim.

Nic bardziej złudnego. „Nie musimy być fancy, by odnieść sukces w życiu.” – zaznacza Tina – „Gdybyśmy wszyscy, ja i ludzie wokół nas, mogli przezwyciężyć pogoń za „luksusem” i skupić się na: rodzinie, miłości, naturze i otaczającym nas świecie, zamiast: jakie marki ubrać, jakim samochodem jeździć lub ile pokazać na Instagramie, życie byłoby łatwiejsze, a świat byłby lepszym miejscem!”.

Wydawca – BMG: www.bmg.com/uk

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

 Album w przed-sprzedaży: TUTAJ

Więcej informacji na: tinadico.com