MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

WULF

OPIS

Moja muzyka to moje serce i myśli. To przyjaciel, który jest zawsze przy Tobie, gdy go potrzebujesz. Muzyka to marzenia i pomysły. To przyjaciel, który pojawi się zawsze przy Tobie, gdy tylko naciśniesz przycisk „PLAY”!

 – WULF

„All things under the sun” to kolejny singel 29-letniego holenderskiego artysty – WULFa. Wokalista, piosenkarz i autor tekstów oraz producent. Dwa lata temu pojawił się gościnnie w hicie „Summer on You” (Sam Feldt and Lucas & Steve).

W tym roku rozpoczął swoją solową drogę, którego zwięczeniem ma być EP „Switching Gears” (BMG, 2018).

„Gdy miałem 4 lata, moja mama zapytała mnie czy chcę by wołali na mnie „Wulfie”. Znalazła mnie ukrytego w kuchni, zalanego łzami i szlochającego po obejrzeniu ostatniej sceny w filmie „Amadeus” (reż. Miloš Forman – przyp. red.), kiedy Wolfgang Amadeus Mozart umiera.” – wspomina WULF – „Ta niesamowita muzyka i obraz dotknęły mnie do żywego. Myślę,  że  był to pierwszy raz, gdy muzyka przejęła nade mną kontrolę. Nie chciałem by rodzice widzieli, że płaczę – oczywiście wiedzieli, ale ja próbowałem wymknąć się niezauważony. Oczywiście, mama mnie szybko pocieszyła, ale od tego czasu tata zaczął wołać na mnie „Wulfie”!”

Cztery lata temu zdecydował się opuścić dobrze płatną pracę, aby realizować niepewną karierę artysty. Był gotowy zainwestować w to, co uwielbia robić najbardziej: śpiewanie. Pierwszym krokiem było nawiązywanie branżowych znajomości, ciągłe rozmowy z  ludźmi z branży muzycznej. Zaczął nie tylko pisać utwory dla innych muzyków, ale zdobywał wiedzę o samej produkcji studyjnej; aranżował, współprodukował.  Zarabiał również na życie, śpiewając chórki w utworach innych artystów, wykonując wokale do programów telewizyjnych

„Większość czasu spędziłem w studiu. Wszystko, czego nauczyłem się przez te ostanie lata, teraz procentuje przy mojej solowej pracy!”– podkreśla Wulf – „Od ponad trzech lat, pracuję z wybraną grupą autorów; znamy się naprawdę dobrze! Wierzę, że ta współpraca daje znakomite wyniki! Każdy doskonale wie, w czym jest najlepszy. Nie udajemy przed sobą. Możemy na sobie polegać! Daje mi to dużą pewność, i wiem, że dzięki temu mogę stworzyć własne, unikalne, innowacyjne brzmienie!”.

Wulf zawsze marzył o śpiewaniu. Jako mały chłopiec występował we wszystkich możliwych szkolnych przedstawieniach, musicalach. „Dla mnie, śpiewanie było zawsze najważniejsza rzeczą na świecie!” – wspomina. Jest samoukiem. Zaczynał od wykonywania  utworów m.in. Sama Smitha i Tory Kelly. Później przyszła era YouTuba i mały Wulfie zaczął nagrywać swoje ulubione „covery” małą internetową kamerą. Myślał, że to tylko wspaniałe hobby, nic więcej. Do czasu gdy, odezwał się do niego znany amerykański producent (m.in. American Idol) i  radiowy DJ, Ryan Seacrest!  Seacrest zaprosił go do internetowego, międzynarodowego konkursu, w którym początkujący wokaliści z całego świata wykonywali cover hitu Eda Sheerana „Sing”.

Wulf zajął drugie miejsce! Natychmiast posypały się propozycje od innych amerykańskich producentów, ale on postanowił zostać w Europie. Kolejnym krokiem było wykonanie wokalne demo do utworu Sam Feldta „Summer on You” i zrobił to tak dobrze, że został zaproszony do oficjalnego nagrania utworu. Reszta to już historia!

Więcej o WULFie:

http://www.wulf-music.com
https://www.facebook.com/wulfiemusic/?fref=ts
https://twitter.com/wulfiemusic
https://www.instagram.com/wulf_music

 

Wydawca – BMG: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

Teledysk do singla „All thing under the sun”: