ZNAJDŹ NAS NA:

CARRIE FISHER 1956-2016

OPIS

Z wielkim żalem informujemy o śmierci Carrie Fisher; legendarnej odtwórczyni roli księżniczki Lei w filmowej sadze G. Lucasa Star Wars, autorki książki „Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach” – publikacji, którą mieliśmy przyjemność wydawać w Polsce.

Fragment z autobiografii Carrie Fisher „Księżniczka po przejściach. Nie tylko o gwiezdnych wojnach.” (org. tytuł: „Wishful drinking”):

„No i jak, ruszacie ze mną w podróż? Rozpoczęliśmy ponuro od śmierci, a teraz… zrobimy trzy kroki do tyłu, przez pogotowie ratunkowe (gdzie mnie dobrze znają), aferę Watergate, wojnę w Wietnamie, aż do chwili narodzin. Moich narodzin.
Urodziłam się 21 października 1956 roku. Czyli jestem dosyć stara – pół wieku z kawałkiem. Urodziłam się w Burbank w Kalifornii w rodzinie prostych ludzi. Mocno związanych z ziemią. Nie, wróć! Tak naprawdę mój ojciec był popularnym piosenkarzem. A chcesz się dowiedzieć czegoś sensacyjnego? Moja matka była gwiazdą filmową. Ikoną kina. Ikoną gejów – przecież zabiera się ze sobą status gwiazdy wszędzie, gdzie to tylko możliwe. On nazywał się Eddie Fisher, a ona Debbie Reynolds.”

Carrie zmarła w wieku 60 lat. R.I.P. księżniczko… :'(