ZNAJDŹ NAS NA:

CHRISSIE HYNDE ORAZ THE VALVE BONE WOE ENSEMBLE WYDAJĄ NOWY ALBUM – „VALVE BONE WOE”

OPIS

Premiera odbędzie się 6 września

Nowy album zawierać będzie wyjątkowe interpretacje klasycznych piosenek takich kompozytorów jak: Brian Wilson, Frank Sinatra, Hoagy Carmichael,Charlie Mingus, John Coltrane, Nick Drake, Ray Davies, oraz Rodgers i Hammerstein

Pierwszym singlem nowego krążka jest „Caroline, No”

„Absolutnie zdumiewające! Jestem zachwycony formą albumu i dojrzałością z jaką został zrealizowany. Brzmi tak, jakby spędzili całe życie grając tę muzykę. Produkcja robi wrażenie! Nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób tak szeroki skład, brzmiący tłusto i brudno, co jest w oczywiście komplementem, udało się sprowadzić do tak dobrze skondensowanej formy. Fantastyczna robota!”– Brian Eno

Album „Valve Bone Woe” dostępny w przed-sprzedaży TUTAJ

Za produkcję albumu odpowiedzialni są Marius De Vries oraz Eldad Guetta. Inspiracją do nagrania krążka był występ Hynde z Frankiem Sinatrą który znalazł się w specjalnym wydaniu artysty – „Duets: 20th Anniversary Deluxe Edition”.

Chrissie Hynde wraz z Filharmonią Los Angeles wystąpi 6 lipca w ramach specjalnego koncertu w Hollywood Bowl w Los Angeles. Artystka pojawi się również w BBC’s Proms In The Park in Hyde Park 14 września.

„Kilka lat temu dowiedziałam się że mój dobry znajomy, puzonista Bob Brookmeyer nie żyje. Wysłałam maila do mojego przyjaciela saksofonisty – “R.I.P. Bob Brookmeyer”. Terry, jak to ma w zwyczaju, odpowiedział krótko i zagadkowo – „Valve Bone Woe”. Jest to rodzaj prozy Haiku. Pomyślałam że to byłby dobry tytuł albumu” – wspomina Chrissie.  

„Nie lubię zbytnio balansować na granicy gatunków muzycznych. Zostałam wychowana na rocku lecz w miejscu w którym dorastałam popularny był również jazz. Zawsze uważałam że w muzyce popularnej najważniejsza jest melodia. Wielka szkoda że czasem się o tym zapomina. Zupełnie inaczej kiedy śpiewa się utwory których się nie skomponowało. Jazz, jako mainstreamowy gatunek muzyczny zmenił się pod wpływem Rock’n Rolla w latach 60-tych. Dzisiaj rock umiera, to właśnie może zwiastować nadejście nowych, kreatywnych form muzycznych, zaczerpniętych z lat 20-tych. Cieszę się że mogę uczestniczyć w tym procesie.” – dodaje.

Tracklista Valve Bone Woe”

 1. How Glad I Am [Jimmy Williams, Larry Harrison]
 2. Caroline, No [Tony Asher, Brian Wilson]
 3. I’m a Fool to Want You [Frank Sinatra, Joel Herron, Jack Wolf]
 4. I Get Along Without You Very Well (Except Sometimes) [Hoagy Carmichael]
 5. Meditation on a Pair of Wire Cutters [Charles Mingus]
 6. Once I Loved [Norman Gimbel, Vinicius De Moraes, Antonio Jobim]
 7. Wild Is the Wind [Ned Washington, Dimitri Tiomkin]
 8. You Don’t Know What Love Is [Don Raye, Gene De Paul]
 9. River Man [Nick Drake]
 10. Absent Minded Me [Jule Styne, Bob Merrill]
 11. Naima [John Coltrane]
 12. Hello, Young Lovers [Richard Rogers, Oscar Hammerstein II]
 13. No Return [Ray Davies]
 14. Que Reste-T-il De Nos Amours [Charles Trenet]

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl