ZNAJDŹ NAS NA:

DOPE LEMON Z SINGLEM „HEY YOU”

OPIS

Utwór zapowiada debiutancki longplay artysty – „Smooth Big Cat”. Premiera – 12.07.2019

„Wieloletnia whisky oraz dym amerykańskich papierosów, oto idealny zestaw do słuchania nadchodzącej płyty ‘Smooth Big Cat’” – komentuje Dope Lemon.

Smooth Big Cat to mityczna kreatura, która lubi upijać się nocą, słuchając tajemniczych nagrań wraz ze swoimi łajdackimi kompanami. Stworzenie to nie dba o problemy współczesnego świata i jest skoncentrowane wyłącznie na sobie. Kiedy ktoś czuje się zagubiony lub nieszczęśliwy, ten podejrzany stwór może przejąć nad nim kontrolę i zabrać w niezapomniany narkotyczny trip.

Angus Stone znany jako Dope Lemon sam postanowił odszukać Smooth Big Cata. Spotkał go w odległej dziczy południowej Walii. Od tamtej pory ten dziwaczny, przerośnięty kocur przewodzi Lemonowi w muzycznej podróży.

Nowy album Dope’a Lemona nieprzypadkowo będzie nosił nazwę „Smooth Big Cat”. Ten tytuł jest hołdem dla mistrza i przewodnika. Nagranie go zajęło Lemonowi trzy miesiące,  jest to płyta pełna dobrego chillowego vibe’u i swaggu charakteryzującego amerykańskich gangsterów lat 80-tych.

Angus sam nagrał każdy instrument. Sam wyprodukował oraz zmiksował materiał. Nadchodzący album to wymarzony świat Lemona – dzikie, pijackie eskapady, nocna jazda limuzyną Cadillaca, gra w bilard w ciemnym barze amerykańskiego miasta. To utopia, podróż w idealne miejsce które istnieje tylko w najskrytszych, hedonistycznych snach. Taka idea prowadziła artystę podczas tworzenia utworów!

Trzy lata temu Angus zasłynął debiutem „Honey Bones” które osiągnęło 100 milionów odtworzeń a Dope Lemon szybko stał się artystycznym fenomenem. Od czasu premiery EP-ki Lemona – „Hounds Tooth” minęły już dwa lata. „Smooth Big Cat” jest więc długo wyczekiwanym longplayem z wysoko postawioną poprzeczką!

https://www.dopelemon.com/

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce Dream Music: www.dreammusic.pl