„Idy Marcowe”: Soundtrack Już W Sklepach

Od dziś można kupować ścieżkę dźwiękową do filmu „Idy Marcowe”.
„Idy Marcowe” to obraz z Georgem Clooneyem i Ryanem Goslingiem. Autorem muzyki jest Alexandre Desplat – jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej (Autor Widmo, Rzeź, Jak Zostać Królem?, Coco Chanel, Prorok).

Desplat ma na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do blisko 100 filmów, 13 nagród i 22 nominacje, w tym cztery do nagrody Oscara. Jego muzyka, która dzięki wpływom kulturowym i osobistej fascynacji jazzem, posiada niepowtarzalny, osobisty charakter, z powodzeniem wypełnia założenie kompozytora, które zawarł w słowach: „Głównym moim celem jest pisać muzykę, która dotyczy filmu, ale potrafi też sama się obronić”.

„Idy Marcowe” to trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA – Mike Morrisa (George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.

Dodaj komentarz