ZNAJDŹ NAS NA:

INTERCONTINENTAL TOWER RUN

OPIS

Dream Music & Dream Books wspiera różne akcje charytatywne, również tym razem chcielibyśmy nagłośnić wspaniałą akcję, jaką zorganizowano w Hotelu InterContinental Warsaw.

29 maja 2016 roku odbyła się 3 edycja „InterContinental Tower Run” – bieg po schodach w hotelu InterContinental Warszawa.  Impreza miała charytatywny cel.

Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre.

91 biegaczy walczyło o pierwsze miejsce. Najmłodszym zawodnikiem, który samodzielnie wbiegł na sam szczyt był 6-letni Gabriel Benini.

Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Kubik z czasem 5:37. Drugi był Piotr Łuszcz z wynikiem 5:53, a trzeci Wawrzyniec Pawski 5:55.

Wśród pań najlepsza była Magdalena Picheta z wynikiem 7:03. Druga była Dagmara Magiera z czasem 7:47. Na podium stanęła też Alicja Luba 7:48.

Dzięki firmie 4Sport LAB po biegu zawodnicy mogli zmierzyć poziom kwasu mlekowego we krwi.

InterContinental Tower Run to nie tylko zmagania sportowe ale też konkretne wsparcie charytatywne. W tym roku pieniądze z wpisowego (80%) zostały przeznaczone na leczenie 3,5 letniej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Pozostałe 20% zostało przekazanie dla IHG Foundation (Shelter in the Storm)

Dodatkowo przez cały tydzień, między 23 a 29 maja, pracownicy hotelu mieli okazję wziąć udział w „Tower Run or Walk” i wejść lub wbiec na 44 piętro.  95 osób wzięło udział w tej inicjatywie a hotel przekazał pieniądze za każdego pracownika na wspomniane cele charytatywne.

Marten Schoenrock, Dyrektor Generalny Hotelu InterContinental Warszawa: „Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 biegaczy. W tym roku było ich już 91. Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie.  IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie”