ZNAJDŹ NAS NA:

JACK SAVORETTI Z NOWYM SINGLEM 'CANDLELIGHT'

OPIS

Dzisiaj, Jack Savoretti wydaje swój nowy singiel ‘Candlelight’. Utwór pochodzi z nowy  albumu ‘Singing To Strangers’, który ukaże się 15.03.2019r.

Podczas gdy bilety na jego koncerty rozchodzą się błyskawicznie, Jack Savoretti wydaje nowy poruszający singiel ‘Candlelight’ nad którym pracował od lutego br. Singiel pochodzi z najnowszego albumu  ‘Singing to Strangers’, który ukaże się 15.03.2019r. Nowy album nawiązuje do dwóch ostatnich bestsellerowych płyt artysty – ‘Written in Scars’ (2014) i ‘Sleep No More’ (2016).

Produkcją albumu zajął się Cam Blackwood (George Ezra). ‘Singing to Strangers’ został nagrany latem w Rzymie w studio Ennio Morricone. W nagraniach uczestniczył koncertowy zespół Jacka: gitarszyści: Pedro Vito i Sam Lewis, basista – Sam Davies a na perkusji Jesper Lind, Davide Rossi (Coldplay, Goldfrapp) obsługiwał sekcję smyczkową, natomiast klawiszowiec – Nikolai Torp czuwał nad kwestiami brzmienia i aranżacji.

‘Candlelight’, współtworzone z Joelem Pottsem  (Athlete, Ezra), obfituje w orkiestrowe partie smyczków, współbrzmienia chóru, walkingowe partie basu oraz charakterystyczny gitarowy styl Savorettiego który doskonale komponuje się z resztą. “Atmosfera studia w piwnicy ogromnego kościoła idealnie pasowała do klimatu nagrań ‘Candlelight’.” mówi Jack –
“ten utwór stał się esencją albumu.”


Posłuchaj Singla ‘Candlelight’ TUTAJ


W ramach „Singing to Strangers Tour 2019”  zagra dwa koncerty w Polsce:
09.05.2019 – NFM – Wrocław
11.05.2019 – Palladium – Warszawa

www.jacksavoretti.com