ZNAJDŹ NAS NA:

KATIE MELUA AKUSTYCZNIE

OPIS

Dziś premiera nowego singla Katie Melua „Remind me to forget” – dostępny TUTAJ

Nowy, album „Acoustic. Album No. 8″ – premiera 26 listopada 2021 – w przed-sprzedaży TUTAJ

Gruzińsko-brytyjska wokalistka zapowiada akustyczną wersję albumu „Album No. 8”. Na krążku usłyszymy głos Katie w najczystszej postaci, a na gitarze akompaniuje jej brat, Zurab. – Celem było nagranie albumu, który brzmiałby jak intymny, kameralny koncert – wspomina Zurab, który po raz pierwszy wcielił się w rolę producenta. – Zagraliśmy więc cały materiał kilka razy. Później Katie poprosiła Marka Edwardsa, naszego klawiszowca, by dodał od siebie kilka partii. Następnie zaangażowaliśmy Simona Goffa, który zagrał na skrzypcach w dwóch utworach. Jak mówi Katie, ich instynkt muzyczny jest po prostu perfekcyjny. Niektóre zmiany w stosunku do oryginalnych piosenek są dość subtelne, inne, takie jak „A Love Like That” są bardziej odczuwalne. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wyszło w całości! – dodaje Zurab.
„Remind Me To Forget (feat. Simon Goff)” to pierwszy singiel promujący nowy akustyczny krążek. Został stworzony we współpracy z Simonem Goffem, który, dzięki swoim partiom skrzypiec, nadał singlowi świeżego i ciepłego brzmienia.– Jestem wielką fanką twóczości Simona, więc skontaktowałam się z nim, by sprawdzić, czy nie chciałby popracować nad kilkoma wspólnymi projektami. To był absolutny zaszczyt! – komentuje artystka.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznamienitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 8 albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Słynie także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła m.in. za sprawą takich hitów jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”.

Premiera albumu „Acoustic. Album No. 8”– 26 listopada 2021

Tracklista:
1 – Joy
2 – English Manner
3 – Leaving The Mountain
4 – Voices in the Night
5 – Maybe I Dreamt It (feat. Simon Goff)
6 – Heading Home
7 – Your Longing Is Gone
8 – Airtime
9 – Remind Me To Forget (feat. Simon Goff)
10 – No Better Magic
11 – A Love Like That

Singel „Remind Me To Forget (feat. Simon Goff)” dostępny w naszym serwisie singlowym Dream Music – TUTAJ

www.katiemelua.com
Instagram / Twitter / Facebook / Web / YouTube

***
Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com
Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl