MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

"WYŚPIEWANE HISTORIE" MACIEJ MIECZNIKOWSKI (TVP HISTORIA)

Produkcja telewizyjna z udziałem Macieja Miecznikowskiego pt. Wyśpiewana historia” zrealizowana z kanałem TVP Historia. Celem programu jest popularyzowanie polskich piosenek historycznych i patriotycznych oraz przekazywanie wiedzy, o tym, jak powstawały, o autorach i wykonaniach.

Maciej w ramach tego przedsięwzięcia zrealizował specjalne, nowe aranżacje muzyczne do znanych doskonale szerokiej publiczności utworów: „Piechota”, „Pierwsza Brygada” oraz  „Wojenko, Wojenko”.

Dotychczas piosenki historyczne ilustrowane były zazwyczaj materiałami archiwalnymi z I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego a także scenami z rekonstrukcji historycznych. W cyklu „Wyśpiewana Historia” każdy teledysk zawiera oddzielną opowieść przekładającą historyczny tekst na wyzwania współczesności i współczesną rzeczywistość. W myśl zasady, że treści patriotyczne, emocjonalne, etyczne  zawarte w piosenkach są uniwersalne i aktualne także w naszych czasach. Każdy teledysk i każdy odcinek został zamknięty i stanowi zamkniętą opowieść.

Współprodukcja: Dream Music/Dream Art Productions/TVP SA.