ZNAJDŹ NAS NA:

MIECZNIKOWSKI P(Ł)YTA!

OPIS

Maciej Miecznikowski zakończył pracę nad swoją pierwszą solową, autorską płytą.  O singla postanowił zapytać swoich fanów; fragmenty wszystkich utworów z albumu zamieścił na swojej stronie. Ankieta ruszyła…

Solowy materiał Maćka nawiązuje do początków jego działalności muzycznej.
– Nie jest to jednak ani powrót do bluesa, ani jazz, ani muzyka klasyczna, choć te wszystkie gatunki cały czas we mnie buzują – przyznaje Miecznikowski. – To dojrzały pop, w klasycznym wydaniu – z żywymi instrumentami, utwory, które mogę także wykonać akompaniując sobie przy fortepianie i wciąż słucha się ich dobrze – dodaje.

Humorystyczne podejście znane z występów z zespołem Leszcze zastąpiła refleksja osadzona w gitarowych brzmieniach, z domieszką nowoczesnego bluesa, country i muzyki world. Pozostał ten sam głęboki, mocny głos.

Maciej Miecznikowski jest multiinstrumentalistą. Gra na fortepianie, gitarze, trąbce, flecie i akordeonie. Ukończył wydział operowy na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w wielu różnorodnych projektach muzycznych: wydawnictw płytowych i koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego Tak to leciało! przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w roku 2012 rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową, autorską płytą, która ukaże się wiosną br.

O Maćku zawsze więcej na: http://maciejmiecznikowski.pl/