ZNAJDŹ NAS NA:

MIGHTY OAKS Z OFICJALNYM SINGLEM – „ALL THINGS GO”

OPIS

Wraz z wydaniem nowego singla, zespół przygotowuje się do trasy koncertowej po Europie, podczas której będzie supportował The Lumineers

Mighty Oaks to międzynarodowe trio z Berlina. Tworzą je Ian Hooper (USA), Claudio Donzelli (Włochy) oraz Craig Saunders (UK).

Utwór „All Things Go”, opowiada historię rodziców Iana Hoopera. Berlin, lata 80-te. Nieszczęśliwy student ze Stanów Zjednoczonych wdaje się w miłą pogawędkę z nieznajomym. Rozmowa układa się tak dobrze, że gdy nadchodzi czas aby się rozstać, nieznajomy zaprasza młodego chłopaka na specjalne przyjęcie, które organizuje akurat tego samego dnia. Studenciak, nieco onieśmielony, przyjmuje zaproszenie. Kilka godzin później, jadąc windą na ostatnie piętro wieżowca, poznaje piękną dziewczynę. Okazuje się, że ona również zmierza na tę samą imprezę. Tak właśnie ojciec Hoopera poznał jego mamę. Nie jest to jednak początek szczęśliwej historii. Ten niezwykły zbieg okoliczności przerodził się później w „miłość transatlantycką” oraz przedwczesną śmierć matki Hoopera…

Utwór porusza temat zarówno miłości, jak i straty. „Śmierć to częsty temat w naszej twórczości. Czasem po prostu trzeba się z nią pogodzić. Nie jest ona niesprawiedliwością, po prostu może nastąpić zbyt wcześnie, lecz my musimy to zaakceptować, tak samo jak akceptujemy życie.” – wyjaśnia Hooper.

Wraz z wydaniem nowego kawałka, Mighty Oaks zapowiadają swój trzeci album, który ukaże się w przyszłym roku. Nowy longplay będzie opowiadał historię zespołu, która zaczęła się 10 lat wcześniej w Berlinie. Stanowi ona setki zagranych koncertów, zarówno tych kameralnych dla kilku osób, jak i wielkich widowisk, dzieląc scenę z takimi bandami jak Kings of Leon, The Lumineers czy Chvrches.

www.mightyoaksmusic.com

www.facebook.com/mightyoaksmusic

www.instagram.com/mightyoaksmusic

www.twitter.com/mightyoaksmusic