MUZYKA
ZNAJDŹ NAS NA:

LIMANUEVA
LIBEDINSKY CARLOS, NARCOTANGO

Carlos Libedinsky to argentyński muzyk, kompozytor i tancerz tang argentyńskich. W 2003 roku stworzył projekt Narcotango, który, jak określił sam artysta, był „połączeniem tanga z atmosferą współczesnej muzyki elektronicznej”.  Narcotango zapoczątkowało ruch tzw. tanga alternatywnego (jednym z najsłynniejszych przedstawicieli tego nurtu jest Gotan Project).W ciągu kilku tygodni od wydania albumu „Narcotango”, projekt odniósł niesłychany sukces na całym świecie, czego potwierdzeniem była znakomita sprzedaż płyty „Narcotango 2”, która ukazała się w 2006 roku.

„Narcotango stworzyło świeżą, nowoczesną muzykę, będącą połączeniem tradycyjnego tanga z elektroniką. Jest to muzyka wijąca się, pełna erotyzmu z eleganckimi intermezzo i pulsująca dźwiękami rodem z ulic Buenos Aires” (Diaro Corriere, maj 2007).

W 2009 roku do sklepów trafiły koncertowe wydawnictwa CD i DVD „Narcotango en Vivo”. Obie produkcje zostały nominowane do: Gardel Awards 2009 (kategoria „najlepszy album z elektronicznym tangiem”) oraz do Latin Grammy 2009 (kategoria: „najlepszy album tango”). Kilka utworów Carlosa Libedinsky’ego zostało wykorzystanych na ścieżce dźwiękowej nowego filmu Wiesława Saniewskiego pt. „Wygrany”. Soundtrack jest promowany utworem „Gente Que Si” zremiksowanym przez brytyjskiego didżeja Gary’ego B. Prezentujemy trzecia, studyjną płytę formacji Carlos Libedinsky’ego – Narcotango zatytułowana „Limanueva”.
Album był nominowany do amerykańskich Latin Grammy 2010, w kategorii „Best Tango Album”(!)
Płyta do kupienia:

http://www.empik.com/limanueva-libedinsky-carlos-narcotango,prod61030144,muzyka-p

http://merlin.pl/Limanueva_Carlos-Libedinsky-Narcotango/browse/product/4,897609.html

SZCZEGÓŁY
Nr katalogowy: 5907666554449
Nośnik: CD
Wydany: 2011
UTWORY
1. Mistela
2. Supongamos
3. Incluso
4. Lado C
5. Como Si
6. Limanueva
7. Cartas
8. Ronda
9. Vuelta A Casa
10. Datos De Vuelta
11. Gente Que Si (Bonus Track)