ZNAJDŹ NAS NA:

NETTA PUBLIKUJE NOWY UTWÓR!

OPIS

Zwyciężczyni Eurowizji powraca z nowym singlem- „Bassa Sababa”
Niebawem ukaże się również remix, którego autorem jest polski DJ- Groome!

Netta – izraelska artystka o międzynarodowej sławie, gwiazda muzyki pop oraz zwyciężczyni konkursu Eurowizji wydaje swój nowy singel „Bassa Sababa” . Czarująca, naturalnie charyzmatyczna,
z ogromnymi możliwościami wokalnymi, szybko osiągnęła światowy top wśród popowych muzyków w 2018 roku. Songwriterka urodzona w Izraelu, odkryła w sobie muzyczną pasję już jako dziecko.
Po ukończeniu szkoły średniej, służyła w izraelskiej marynarce wojennej. Po tym krótkim epizodzie umocniła swoją pozycję na teatralnych i klubowych scenach w kraju. W międzyczasie zaprojektowała unikatowy strój, inspirując się Die Antwoord (nowoczesny zespół z RPA) oraz pokemonami. Szansę muzyczną wykorzystała biorąc udział w izraelskim x- factor, które dało jej przepustkę na eleminacje do Eurowizji.

Utwór „Bassa Sababa”

Kolejna muzyczna „bomba energetyczna” zaczyna się śpiewem a capella, aby przerodzić się w ekstatyczną produkcję electro z robotycznym ćwierkaniem w tle! Plemienne dźwięki gitary
z towarzyszeniem napędzającej perkusji, konsekwentnie dążą do prostego, melodyjnego refrenu.

Nowy singel Netty, to pierwszy utwór od wygrania konkursu Eurowizji.  Łączy współczesne brzmienia, z dźwiękami folkowego rocka lat 70-tych, opartych na intrygującej, afrykańskiej rytmice. Tytuł piosenki to dwa przeciwstawne sobie słowa, w języku hebrajskim oraz arabskim – oznaczają „smutny” i „wesoły”. Tekst utworu wyraża ekspresję artystki, jej indywidualność, oraz podkreśla jej ludzkie wady, które są jej główną siłą. Autorami i producentami singla są Netta, oraz Avshalom Ariel i Stav Berger, ci sami którzy pracowali przy poprzednim eurowizyjnym hicie. Reżyserem wideo był Roy Raz (współpracował m.in. z Jennifer Hudson, Jean Paul Gaultier, Dita Von Teese). Klip został nagrany na Ukrainie. Jest to fantasmagoria która równoważy ze sobą zarówno słodycz, jak i agresję. Akcja rozpoczyna się ślubem Netty, która została porzucona przed ołtarzem. Ofiara nie rozpacza i szybko rozpoczyna zemstę.

Klip „Bassa Sababa”

Raz jeszcze, zachowując, swój charakterystyczny, nieprzewidywalny styl, Netta ustanawia nowe zasady muzyki popowej, serwując taneczne beaty, intrygujące zestawienia akordów oraz koncertowe zacięcie. Po raz pierwszy, artystka wykona „Bassa Sababa” podczas telewizyjnego show „The Next Star For Eurovision 2019” 12.02 w Izraelu.

Nowa piosenka ląduje obok przełomowego hitu „Toy”. Oprócz zwycięstwa na Eurowizji, utwór ten uplasował się na 1 miejscu liście przebojów Billboard Dance Club Chart oraz na 1 miejscu Spotify’s Viral 50
w USA, Australii i Wielkiej Brytanii. Na Spotify streamowany był ponad 29 milionów razy, a klip na Youtube cieszy się oglądalnością przekraczającą 104 miliony odtworzeń!

KlipToy

Za sprawą Netty, rok 2019 zapowiada się przełomowym okresem dla popu na całym świecie. „Bassa Sababa” to otwarcie ekscytującego rozdziału w muzyce, a więcej utworów zostanie opublikowanych już niebawem.

Hit „Toy” stał się popularny na całym świecie, ponadto Netta jest pierwszym izraelskim zwycięzcą konkursu Eurowizji od 1998 roku.  „rodzi się gwiazda” – Tak skomentował debiut Netty New York Times. Zwycięska piosenka wygenerowała 80 milionów odtworzeń na świecie i pozwoliła wskoczyć na światowy artystyczny poziom, a to dopiero pierwszy utwór.

Świetna wiadomość dla fanów Gromee’ego.
Niebawem ukaże się remix „Bassa Sababa” jego autorstwa! Oficjalna premiera odbędzie się na antenie RMF FM 08.02 br.

fot. Gromee


Gromee
– polski DJ który również zasłynął występem na Eurowizji: „Współpraca z Nettą to dla mnie nie tylko piękna muzyczna przygoda, ale także kontynuacja wspaniałej przygody jaką jest Eurowizja. Netta jest wyjątkową i oryginalną artystką, cieszę się że udało się nam stworzyć coś wspólnie. Razem udowadniamy że  muzyka łączy!”

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com

Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl