ZNAJDŹ NAS NA:

NICK CAVE W KINACH!

OPIS

Dziś na ekrany polskich kin wchodzi film „20’000 dni na Ziemi” (dyst. Gutek Film) z Nickiem Cavem w roli głównej. Jak napisał Bartosz Staszczyszyn (filmweb.pl) w recenzji filmu wyreżyserowanego przez Jane Pollard i Iaina Forsytha, twórca The Boys Next Door samego siebie bierze w cudzysłów i traktuje z ironicznym dystansem. Mimo że obraz (…) udaje dokument, dokumentem nie jest – to raczej wielopiętrowy autoironiczny żart, w którym Cave opowiada o związkach życia, pamięci i sztuki.
W „20 000 dni na Ziemi” widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

Przypomnijmy, że wraz premierą filmu do sprzedaży trafiła biografia muzyka pt. „Nick Cave. Chłopak z sąsiedztwa”, autorstwa Iana Johnstona. Tytuł dostępny (również w formie e-booka) w sprzedaży m.in. na  empik.com oraz dreamstore.com.pl

 

Więcej o filmie na stronach: gutekfilm.pl

Trailer filmu: