ZNAJDŹ NAS NA:

NOWY ALBUM KYLIE MINOGUE

OPIS

Kylie Minogue powraca z nowym albumem zatytułowanym „Golden”, którego premiera zaplanowana została na 6 kwietnia br. Będzie to pierwszy longplay artystki w barwach wytwórni BMG. Na pierwszy singel promujący album wybrany został utwór „Dancing” (dostępny na wszystkich platformach cyfrowych).

„Golden” to pierwszy studyjny album Kylie od 4 lat i 14. w jej karierze. Tym razem większość materiału została nagrana w studiu w amerykańskim Nashville. Nie oznacza to jednak, że producencki debiut Kylie w kolebce muzyki country, zmienił jej styl na bliższy Dixie Chicks czy Dolly Parton. Charakter nowego materiału najlepiej oddaje pierwszy singel z płyty –  „Dancing”. “Jest w tym utworze oczywista nuta country, która w połączeniu z elektroniką i samplami wokalu, oddaje to, o czym mowa w nazwie tej piosenki” – mówi sama Kylie – „Uwielbiam to, że mój nowy singiel nazywa się właśnie „Dancing”! Wiem, że trudno w to  uwierzyć, ale w tym utworze jest głębia.” – dodaje.

Premiera singla „Dancing” w Radiu ZET o 10:40, a w RMF FM o 20:00 w Popliście!

 

„Golden” to najbardziej osobisty album artystki. Współtworzyła każdą z 12 piosenek. Jej podróż do Nashville zaowocowała pracą z najbardziej znanymi autorami tekstów muzyki country. Pierwszy to, urodzony w Wielkiej Brytanii, Steve McEwan (który napisał wiele hitów m.in. dla Keitha Urbana, Kenny Chesney oraz Carrie Underwood). Druga osoba to Amy Wagde – kolejna Brytyjka, znana ze współpracy m.in. z Edem Sheeranem.

„Golden” to naprawdę międzynarodowy projekt. W większości produkcją zajął się pochodzący z Niemiec, Sky Adams; poza nim przy albumie pracowali również: Jesse Frasure, Eg White, Jon Green, Biff Stannard, Samuel Dixon, Danny Shah oraz Lindsay Rimes.

Na albumie znajduje się również jeden duet – piękna ballada „Music’s Too Sad Without You” nagrana razem z Jackiem Savoretti.

Tracklista „Golden”:

 1. Dancing
 2. Stop Me From Falling
 3. Golden
 4. A Lifetime To Repair
 5. Sincerely Yours
 6. One Last Kiss
 7. Live A Little
 8. Shelby ‘68
 9. Radio On
 10. Love
 11. Raining Glitter
 12. Music’s Too Sad Without You (with Jack Savoretti)

Przedsprzedaż: kliknij tutaj.