ZNAJDŹ NAS NA:

RED RUM CLUB PREZENTUJE ALBUM „THE HOLLOW OF HUMDRUM”

OPIS

Krążek dostępny TUTAJ

Zespół publikuje także singel „The Elevation”

Utwór trafia dziś do stacji radiowych w Polsce!

Pochodzący z Liverpoolu, Red Rum Club szturmem podbił rok 2019! Ich debiutancki album „Matador” znalazł się na liście top 50wśród najlepiej sprzedających się albumów na Wyspach Brytyjskich. Single z tego krążka cieszą się uznaniem prestiżowych radiostacji, takich jak: BBC Radio 1, BBC Radio 2 oraz BBC Radio 6! Zespół był także nominowany do prestiżowej nagrody Best Live Act, AIM Awards 2020! Red Rum Club wystąpił także na festiwalu Glastonbury 2019, Isle Of Wight oraz na wielu innych europejskich imprezach! Obecnie muzycy zajmują się promocją nowego albumu pt. „The Hollow Of Humdrum”, który ukazał się 2 października br. oraz planują największą trasę koncertową w swojej karierze, która odbędzie się w roku 2021! Muzycy będą mieli przyjemność supportować Circa Waves.

Red Rum Club tworzą: Fran Doran – wokalista, frontman oraz założyciel grupy, gitarzyści: Tom Williams, Michael McDermott i Simon Hepworth, perkusista Neil Lawson oraz trębacz  Joe Corby.

The Elevation to singel opowiadający o… Whatsappie! Gdy wysyłamy do kogoś wiadomość, możemy sprawdzić czy odbiorca ją odczytał. Czasem nigdy nie otrzymujemy odpowiedzi… To bardzo symboliczne dla naszych czasów, jest to nowoczesny odpowiednik listu miłosnego i towarzyszącego mu bólu lub euforii!” – komentuje Fran Doran.

„The Hollow Of Humdrum” to drugi logplay Red Rum Clubu! Jest zbiorem, energicznych utworów, które opowiadają m.in. o zawodach miłosnych, toksycznej męskości czy zdrowiu psychicznym. Nie brakuje także historii przyspieszających bicie serca oraz refleksji nad otaczającą rzeczywistością! 

Nowy album jest kontynuacją poprzedniego krążka pt. „Matador”. Za produkcję „The Hollow Of Humdrum” odpowiedzialny jest Chris Taylor (znany ze współpracy z Blossoms czy The Coral). Materiał został zarejestrowany w Parr Street Studios w Liverpoolu. Utwory były  komponowane podczas trasy koncertowej w 2019 roku. Powstawały w busach, samolotach, hotelach, na backstage’u. Muzycy komponowali wszędzie gdzie było to możliwe, uniesieni w koncertowej euforii, połączeni magią wspólnych występów, cieszyli się z nieograniczonej weny twórczej!

www.redrumclub.com

Wydawca – Modern Sky UK: www.modernsky.uk

PR & marketing w Polsce Dream Music: www.dreammusic.pl