ZNAJDŹ NAS NA:

RUFUS WAINWRIGHT NA ŻYWO W TRÓJCE!

OPIS

24 kwietnia br. ukaże się jego najnowszy album „Unfollow The Rules”, ale już jutro, w sobotę, 7 marca kilka piosenek z tego wydawnictwa Rufus Wainwright zaśpiewa na żywo w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Zaproszenia na koncert tego znakomitego wokalisty specjalizującego się w alternatywnym popie i muzyce filmowej można zdobyć na antenie Trójki. Emisja koncertu w Programie 3 Polskiego Radia w drugiej połowie kwietnia.

 46-letni amerykański wokalista kanadyjskiego pochodzenia ma reputację jednego z najbardziej ekstrawaganckich singer-songwriterów – jego brzmienie nosi znamiona intymnego folku i barokowego popu, przy czym nie brak mu rockowego zacięcia. 24 kwietnia ukaże się ósmy solowy album Rufusa Wainwrighta zatytułowany „Unfollow The Rules”. Zapowiada go singiel „Trouble in Paradise”, który opowiada o nietypowym świecie mody, lecz jednocześnie porusza inne trudne, współczesne tematy. Styl aranżacji orkiestry, przypominający dzieła Billy’ego Joela, oraz refleksyjny wokal artysty świetnie komponują się z cierpkim tekstem i czynią go doskonałym muzycznym wstępem do jego kolejnego longplaya.

Znów zanurzyłem się w świecie pełnym mroku i czarnego humoru wyrażanego przez dźwięki i słowa i jestem tym bardzo podekscytowany. Trouble in Paradise to pierwszy krok w tej specyficznej, muzycznej podróży – komentuje Rufus Wainwright.

„Trouble in Paradise” to jego pierwsza, autorska piosenka od czasów „Out of the Game” z 2012 roku. W roku 2015 artysta wydał własną wersję opery „Prima Donna”, a w 2016 roku specjalny album „Take All My Loves: 9 Shakespeare Sonnets” z adaptacjami sonetów Williama Shakespeare’a. Krążek został wydany okazji celebracji 400-setnej rocznicy mistrza ze Stratfordu.

W trakcie kameralnego, solowego występu wMuzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce Rufus Wainwright zaśpiewa oraz zagra na fortepianie i gitarze również drugi singiel z nadchodzącej płyty, czyli „Damsel In Distress” oraz swoje najbardziej znane przeboje.

Początek koncertu – w ramach audycji „Lista osobista” Piotra Metzaw sobotę 7 marca o godz. 20.00. Emisjaw Trójce w drugiej połowie kwietnia.

Video – Rufus Wainwright „Damsel in distress”: