ZNAJDŹ NAS NA:

SIMPLE MINDS Z NOWĄ PŁYTĄ!

OPIS

Simple Minds ogłaszają premierę nowego albumu „Walk Between Worlds”, która odbędzie się 2 lutego 2018 roku!

Płyta będzie dostępna w specjalnych edycjach, w tym n.in. wersja winylowa, składająca się z albumu z autografami zespół wraz singlem w formacie 7″.

„Walk Between Worlds” została wyprodukowana przez Simple Minds we współpracy z Andym Wrightem i Gavinem Goldbergiem, z którymi muzycy współpracowali przy poprzedniej płycie „Big Music” z 2014 roku. Na nowym albumie znajdzie się 8 premierowych utworów (łącznie 42 minuty). Wersja deluxe będzie zawierała 3 dodatkowe piosenki. Nowy longplay to dwie twarze zespołu. Pierwsza, wyraźna w singlach „Summer” i „The Signal And The Noise”,  to powrót do new wave dance grooves ery post-punkowej, czasów w których dorastali Jim Kerr i Charlie Burchill. Druga, bardziej filmowo-symfoniczna, reprezentowana kompozycją „Barrowland Star”, nagrana  z udziałem orkiestry w słynnym studiu Abbey Road.

Okładka nowego krążka została zaprojektowana przez brazylijskiego artystę, Heitora Magno, który w swoich pracach często posługuje się surrealistycznym montażem żywych, jaskrawych kolorów z czarno-białą fotografią. Obraz, który stworzył dla Simple Minds jest doskonałą ilustracją-symbolem metamorfozy zespołu. Główna postać na okładce to jakby młody Jim Kerr i jego ewolucja; można ją również interpretować jako powrót do czasów albumu „Sons and Fascination” (1981).

Nowy album grupy dostępny w przed-sprzedaży na stronie: https://simpleminds.lnk.to/WbW

Razem z premierą nowego longplay’a, Simple Minds wyruszają w trasę promującą płytę „Walk Between Worlds”, podczas której dadzą specjalne koncerty dedykowanych dla najwierniejszych fanów. Będą to wyjątkowe spotkania, składające się z trzech części: premierowe wykonania nowego albumu, wywiad z zespołem oraz specjalny set starych hitów Simple Minds z kilkoma niespodziankami!

Daty koncertów:

13.02.2018 – Wielka Brytania, Glasgow, Barrowland Ballroom

14.02.2018 – Wielka Brytania, Manchester, Albert Hall

15.02.2018 – Wielka Brytania, Londyn, Roundhouse,

17.02.2018 – Francja, Paryż, Salle Pleyel

18.02.2018 – Belgia, Bruksela, Ancienne Belgique

19.02.2018 – Holandia, Amsterdam, Paradiso

20.02.2018 – Dania, Kopenhaga, Vega

Więcej o nowym albumie i trasie koncertowej zespołu na oficjalnej stronie Simple Minds: https://www.simpleminds.com/